Každá maminka, která si přeje své miminko úspěšně kojit, by měla věnovat pozornost nejen přípravě na porod, ale i přípravě na kojení. Dobrá prevence obsahuje tyto tři kroky:

  1. Tato příprava by měla obsahovat bezplatné vyšetření v těhotenství zaměřené na odhalení plochých a vpáčených bradavek. Ideální je absolvovat tuto kontrolu cca. na konci prvního trimestru, pak je dost času na korekci bradavek do porodu. Pokud o sobě víte, že máte vpáčené bradavky, ozvěte se nám po zjištění těhotenství.
  2. Dobrý čas na kurz Předporodní příprava ke kojení přichází na přelomu druhého a třetího trimestru. Náš život se odvíjí různě, takže je možné, kurz absolvovat i v jiném fázi těhotenství, dokonce i těsně před porodem.
  3. Po porodu si dopřejte návštěvu laktační poradkyně, která vám pomůže natrénovat techniku kojení a díky tomu významně  snížíte riziko obtíží, které by se mohly rozvinout později. Bohužel i malá nepřesnost v technice kojení může způsobit pozdější problémy.

Jak by měla vypadat péče o kojení?

Konzultace

Osobní konzultace je základním kamenem práce laktačního poradce. Jedině při osobním setkání je možné zkontrolovat, popř. upravit techniku kojení.

Více o službě
Kurz

V ČR na konci šestinedělí plně kojí necelá polovina žen. Špatná technika kojení a nedostatečné znalosti jsou nejčastějším důvodem nezdařeného kojení.

Více o službě
Online kurz
Ikona online kurzu kojení

Vydatná porce informací a tipů pro kojení pomůže nastávajícím i čerstvým maminkám.

Více o službě
Půjčení odsávačky

Půjčujeme elektrické odsávačky mateřského mléka značky Medela s dvoufázovým odsáváním a možností odsávat mléko z obou prsou najednou.

Více o službě
Kontrola prsu

Důvodem vyšetření prsů je snaha o včasné odhalení plochých a vpáčených bradavek a jejich co nejúspěšnější korekce ještě před porodem.

Více o službě