Kurz předporodní přípravy ke kojení

Nácvik techniky kojení a vyšetření prsou. Připraveným štěstí přeje…

ČR na konci šestinedělí plně kojí necelá polovina žen. Špatná technika kojení a nedostatečné znalosti jsou nejčastějším důvodem nezdařeného kojení. Kojení se však lze naučit!

Nejbližší termín sobota 26. 11. 2022 10-13 hodin V Jámě 8, Praha 1 – neváhejte, přihlašte se.

Tento termín je ZDARMA!

Jak naše kurzy probíhají

  • Setkání je určeno pro těhotné ženy, i pro maminky čerstvě po porodu, vítán je i doprovod.
  • Hlavním tématem je technika kojení. Řekneme si nejen, jak by technika měla vypadat, ale také jak toho dosáhnout. Řekneme si o nejčastějších potížích, které se na začátku kojení mohou vyskytnout a o možnostech řešení.
  • Součástí je i nabídka vyšetření prsou se snahou o včasné odhalení plochých a vpáčených bradavek (cca 70% maminek) kvůli jejich korekci ještě před porodem.
  • Velká část kurzu je věnována nácviku správné techniky kojení. Kojení samo je řízeno přírodou a reflexy – je intuitivní.
  • Správná technika kojení umožňuje přírodě nepřekážet a spíše pomoci a je to dovednost, kterou se můžete naučit! Často Vaše včasné znalosti a dovednosti rozhodnou o tom, zda se kojení rozběhne hladce.
  • Máte-li u sebe podezření na ploché nebo vpáčené bradavky, kontaktujte nás prosím, co nejdříve, klidně již v prvním trimestru. Samotný nácvik techniky kojení, který probíhá v kurzu stačí absolvovat později – ideální je konec druhého a začátek třetího trimestru.
skupinka nastávajících maminek na předporodním kurzu kojení

Doporučujeme doprovod

Osvědčuje se mít s sebou doprovod. Toho, kdo s Vámi bude po návratu z porodnice.

POZN.: V současné době není možné mít na kurzu doprovod (covid). Pokud se situace do začátku kurzu změní, nabídneme Vám možnost vzít si partnera, maminku, …. mailem. V takovém případě bude doprovod zdarma.

  • Partneři si často vybaví informace z kurzu, i když vy budete mít zrovna v hlavě jiné věci :), rádi pomáhají a budou aspoň vědět, co pro Vás udělat a jak Vám pomoci.
  • Dobře funguje, když s sebou vezmete maminku nebo tchýni (pokud s Vámi budou doma).
  • Ženy ve Vaší rodině tak získají aktuální informace o kojení (a navíc tak předejdete mnoha generačním sporům o péči o dítě). Navíc tak pomůžete napojit mezigenerační předávání informací z matky na dceru, které může být velmi obohacující (a které nám éra sunaru trochu poškodila).

Jak se přihlásit na kurz

Snažíme se držet malý počet maminek ve skupince, abychom se Vám při vyšetření a nácviku mohli věnovat individuálně. Kauce 1000,- Kč se posílá na účet: 2201587118/2010