Každá maminka, která si přeje své miminko úspěšně kojit, by měla věnovat pozornost nejen přípravě na porod, ale i přípravě na kojení.

Dobrá prevence obsahuje tyto tři kroky:

1.

Tato příprava by měla obsahovat bezplatné vyšetření v těhotenství zaměřené na odhalení plochých a vpáčených bradavek. Ideální je absolvovat tuto kontrolu cca. na konci prvního trimestru, pak je dost času na korekci bradavek do porodu. Pokud o sobě víte, že máte vpáčené bradavky, ozvěte se nám po zjištění těhotenství.

2.

Dobrý čas na kurz Předporodní příprava ke kojení přichází na přelomu druhého a třetího trimestru. Náš život se odvíjí různě, takže je možné, kurz absolvovat i v jiném fázi těhotenství, dokonce i těsně před porodem.

3.

Po porodu si dopřejte návštěvu laktační poradkyně, která vám pomůže natrénovat techniku kojení a díky tomu významně  snížíte riziko obtíží, které by se mohly rozvinout později. Bohužel i malá nepřesnost v technice kojení může způsobit pozdější problémy.

Jak by měla vypadat péče o kojení?

Kontrola prsou

Důvodem vyšetření prsů je snaha o včasné odhalení plochých a vpáčených bradavek a jejich co nejúspěšnější korekce ještě před porodem.

Kurz

V ČR na konci šestinedělí plně kojí necelá polovina žen. Špatná technika kojení a nedostatečné znalosti jsou nejčastějším důvodem nezdařeného kojení.

Online kurz

Vydatná porce informací a tipů pro kojení pomůže nastávajícím i čerstvým maminkám.

Konzultace

Osobní konzultace je základním kamenem práce laktačního poradce. Jedině při osobním setkání je možné zkontrolovat, popř. upravit techniku kojení.

Půjčení odsávačky

Půjčujeme elektrické odsávačky mateřského mléka značky Medela s dvoufázovým odsáváním a možností odsávat mléko z obou prsou najednou.