Služby

Každá maminka, která si přeje své miminko úspěšně kojit, by měla věnovat pozornost nejen přípravě na porod, ale i přípravě na kojení.

Dobrá prevence obsahuje tyto tři kroky:

1.

Tato příprava by měla obsahovat bezplatné vyšetření v těhotenství zaměřené na odhalení plochých a vpáčených bradavek. Ideální je absolvovat tuto kontrolu cca. na konci prvního trimestru, pak je dost času na korekci bradavek do porodu. Pokud o sobě víte, že máte vpáčené bradavky, ozvěte se nám po zjištění těhotenství.

2.

Dobrý čas na kurz Předporodní příprava ke kojení přichází na přelomu druhého a třetího trimestru. Náš život se odvíjí různě, takže je možné, kurz absolvovat i v jiném fázi těhotenství, dokonce i těsně před porodem.

3.

Po porodu si dopřejte návštěvu laktační poradkyně, která vám pomůže natrénovat techniku kojení a díky tomu významně  snížíte riziko obtíží, které by se mohly rozvinout později. Bohužel i malá nepřesnost v technice kojení může způsobit pozdější problémy.

 

Služby

Kontrola prsou v těhotenství

Důvodem vyšetření prsů je snaha o včasné odhalení plochých a vpáčených bradavek a jejich co nejúspěšnější korekce ještě před porodem.

Konzultace u vás doma

Osobní konzultace je základním kamenem práce laktační poradkyně a každá maminka by si měla po porodu dopřát alespoň jednu konzultaci s laktační poradkyní, aby měla jistotu, že kojí správně a že kojení bude moct úspěšně pokračovat.

Kurz předporodní přípravy

Nácvik techniky kojení a vyšetření prsou. ČR na konci šestinedělí plně kojí necelá polovina žen. Špatná technika kojení a nedostatečné znalosti jsou nejčastějším důvodem nezdařeného kojení. Kojení se však lze naučit! Připraveným štěstí přeje…

Půjčení odsávačky