Dobry den,

mam 6-ti tydenni dite, ktere od zacatku dobre salo, mela jsem donedavna dostatek mleka, prsa se neustale nalivaly. Znicehonic pred par dny nastal zvrat a prsa se postupne prestala nalevat – nejdriv jedno,pak i druhe. Dite pri kojeni opakovane pousti a zase chyta bradavku, mezitim place – zkratka mam pocit, ze nema co sat. Kojeni trva treba i hodinu, davam uz z obou prs, presto nasleduje hladovy krik a musim doplnit alespon polovinou davky (60ml) nutrilonu, aby se dite uklidnilo. Kdyz ale prsa zmacknu, mleko z nich po kapkach tece.

Takovy stav trva uz cca tyden. Zacalo to absolutne „z niceho nic“. Zkousim 2.den ricinus communis a gravimilk. Zatim beze zmeny. Je mozne, ze s koncem sestinedeli konci take moje kojeni?

Mozna bude uzitecna informace, ze trpim poruchou prijmu potravy – nicmene az doted to na mnozstvi mleka nemelo vliv.

Děkuji za odpoveď

Odpověď:

Dobrý den,

přemýšlím o tom.

Je určité procento, kde na to může mít vliv porucha přjmu potravy spolu s výrazným poklesem hladiny hormonů na konci šestinedělí.

Ricinus communis 5ch 5 kuliček před každým kojením a gravimilk jsou ve vašem přpadě dobrou volbou. Rozhodně bych ale nepodceňovala důvody obvyklé u většiny maminek. Technika kojení (vhodná osobní konzultace a oprava techniky kojení). Měl by pomoci i postup na zvýšení tvorby mléka, viz.blog.

A zabývala bych se ještě denním režimem kojení, který z vašeho mailu není plně patrný. Mohlo se jednat také o růstový spurt – to buď v rámci osobní konzultace nebo po skypu.

Ozvěte se.

Jitka Herzánová