Na třech měsících jsem najednou měla méně mléka, než by moje dcera Nela potřebovala. Ať už za to mohl růstový spurt či cokoliv jiného, přestat kojit jsem za žádnou cenu nechtěla. Okamžitě jsem začala hledat kontakt na laktačního poradce a nejlepší reference a doporučení naší pediatričky byly na Mgr. Jitku Herzánovou. Chvíli mi trvalo, než jsem se jí dovolala (odjela na víkend bez mobilu :-)), ale vytrvala jsem, a pak už to šlo ráz na ráz.

Přijala nás v neděli večer, probraly jsme situaci, doporučila mi vhodnou odsávačku mléka a další způsoby, jak zvýšit tvorbu mléka (homeopatika, kojící čaje atd.), ukázala mi a také jsem si sama vyzkoušela, jak dokrmovat miminko odsátým mlékem přes hadičku, vyfasovala jsem stříkačky a hadičky a také rozvrh, podle kterého jsem měla každou hodinu buď odsávat nebo kojit, aby se co nejvíce stimulovala tvorba mléka. Časový harmonogram byl přímo vražedný! Představte si, že v celou hodinu začnete kojit, což vám zabere nejméně 20 minut, pak říhnete a přebalíte, takže je 40 minut pryč, 20 si odpočinete a začínáte v další celou hodinu odsávat. Odsávání mně osobně trvalo déle, takže jsem měla koncem hodiny 10 minut na odpočinek a jelo se opět na novo.

Nicméně jsem to týden vydržela (koncem týdne pomáhal už i můj muž, protože jsem nevyspáním mlela z posledního) a kojení jsme tak společnými silami zachránily! Dnes je Nelince 7 měsíců a kojíme vesele dál. Sice už jen v noci, přes den se nechce prsu ani dotknout, ale i to je důležité, protože dcera nechce ani dudlík ani láhev, takže nevím, co bych v noci bez kojení dělala. Děkujeme obě, Jitko! :-)