Dobrý den,

Tak s kojením je to opravdu stále lepší a lepší. Jen se chci zeptat, už asi dvakrát se stalo, že Emča dostala v průběhu krmení záchvat vzteku – jako kdyby ji to už „neteklo“. Pak už se nechce k prsu přisát, ale cpe si ručičky do pusy a když ji dám do pusinky prst tak na něj se přisaje, ale k prsu prostě nechce. Je nějaký fígl, jak v tomto postupovat?

Díky za odpověď.

Tereza

Odpověď:

Myslím si, že to u ní opravdu znamená, že jí teď mléko nestačí. Na druhou stranu to znamená, že se od našeho setkání docela rychle rozjedla. Hlídat, aby měla dost v puse a zatím ji s bráchou střídat ze strany na stranu. Ještě by šlo dokrmovat po prsu pomocí hadičky nebo suplementoru, ale asi se vám to zatím bude dařit spíš s dopomocí. Na druhou stranu, jste velmi zručná,… má to tu výhodu, že se zároveň prs dopíjí, i když už to teče pomalu, stimuluje a malá ví, že jediným zdrojem potravy je prso….

Ale pokud budete pokračovat v kojení a zvyšován tvorby mléka spolu s dokrmem, Calmou, mělo by to stále pokračovat ve směru kupředu (možná jen o trochu pomaleji). Hodně záleží na tom kolik máte sil.

Moc držím palce.