Dobrý den,

mám 9-ti měsíčního syna a chtěla bych ho, co nejdéle kojit. Nyní mám angínu a doktorka mi chtěla napřed předepsat Klacid s tím, že nebudu moci kojit. Tak na mou žádost vyhledala v seznamu Zinnat, který můžu užívat, ale rovnou mi řekla, že mi to asi nezabere a ať přijdu, když to nebude dobré, tak že mi dá stejně Klacid.

Chtěla jsem se zeptat, zda se Klacid opravdu při kojení nemůže nebo jestli je ještě nějaké další silnější antibiotikum, které zabere při angíně. Sestra má 15 měsíční dítě a stále kojí a na pohotovosti ji Klacid předepsali, že se prý do mléka nevstřebává, že lze použít.

Zinnat beru první den a syn má již řidší a častější stolici (4x denně, jindy 1x). Mám už při braní antibiotik podpořit jeho střevní mikroflóru probiotiky nebo až po dobrání? On je náchylný na všechny léky, vždy když má teploty a bere sirupy nebo čípky proti teplotě, tak druhý den má průjem (třeba 8x denně).

Předem děkuji za odpověď,

s pozdravem

Hana.

Odpověď:

Dobrý den,

informace o lécích můžete získat u laktační ligy, nebo se na internetu dají stáhnout seznamy léků kompatibilních s kojením. Vodítkem vám mohou být také příbalové letáky. Je opravdu dost léků, které jsou s kojením kompatibilní. Pokud byste nakonec opravdu potřebovala jíst léky, které nejdou skoubit s kojením, nezbyde než odstříkávat a vylévat po nezbytně dlouhou dobu.

Probiotika dítěti určitě nepodávat. Lepší probiotika než mm pro vaše dítě neexistují . – pokud budete jíst léky kompatibilní s kojením, pak je zachování kojení nejlepší péčí, jakou můžete dítěti dát.

Přeji brzké uzdravení.

Jitka Herzánová

Potřebujete pomoc?

Přijedeme, pomůžeme!

Objednejte si konzultaci online či přes naši recepci.